Podróż do Oleśnicy lat 70. XX wieku – wystawa trwa

Aż do końca czerwca:

” Zapraszamy na wyjątkową podróż do Oleśnicy lat 70. XX wieku!

Na 13 planszach prezentowanych w holu biblioteki przy ul. M. Reja 10 można zobaczyć codzienność miasta sprzed dekad: targi koni, przedszkolaki w jednakowych strojach i czapeczkach, malowanie pasów na jezdni czy pochód 1 maja. To zapis zwykłych chwil, które dziś stały się niezwykłym świadectwem epoki PRL.

Autorem fotografii jest Bogdan Kuczmański, laureat Grand Prix FASFP za fotoreportaż „Mleczarze” podczas IV Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Młodzieży Szkolnej w 1977 roku.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca.

Zapraszamy do odkrywania historii Oleśnicy zatrzymanej w kadrach.”

zr: OBP